Przejdź do głównej zawartości

Rozwiązania branżowe OHRA Opera, teatr, galeria

Rozmowy doradcze

Specyficzne dla branż systemy magazynowania Twoich produktów

Scenografia sprawia szczególne wrażenie nie tylko na wielkich scenach Świata lecz wszędzie tam, gdzie coś jest wystawiane na deskach. Jej przygotowanie jest z reguły dość kosztowne i dlatego na potrzeby wielu spektakli scenografia musi być przechowywana w magazynach. Ze względu na fakt, że nierzadko są to drogie, duże i nieporęczne przedmioty, magazynowanie scenografii stanowi nie lada wyzwanie.

Niedawno opracowano szczególnie ekonomiczne rozwiązanie – a mianowicie jezdne regały wspornikowe skonstruowane w formie regałów posiadających możliwość ich dowolnej rozbudowy („regał bez końca”). Przy pomocy ramion łączących regał wspornikowy staje się jednolitą płaszczyzną magazynową pozbawioną podpór o głębokości do 2,5m oraz niemalże dowolnej długości. W zależności od wysokości hali magazynowej można wznieść 5-6 płaszczyzn regałów obejmując tym samym całe pomieszczenie.

Rozmowy doradczePobierz broszurę


Regały wjezdne

Regały są instalowane na specjalnych bardzo wytrzymałych wózkach. W zależności od potrzeby będzie otwierany poszczególny korytarz. Dzięki tej technologii można podnieść pojemność magazynu aż do 85 %. W takiej metodzie została przez nas wykonana Opera w Zurichu oraz Teatr Narodowy w Stuttgarcie. Ten system pozwala na optymalne wykorzystanie posiadanej powierzchni w zasadzie do ostatniego centymetra. Sterowanie poprzez centralkę pozwala na szybkie i bezpieczne otwieranie poszczególnych korytarzy.


Antresole

Dzięki przemyślanej konstrukcji antresoli możemy dokonać magazynowania na wielu poziomach. Będzie to miało szczególne znaczenie przy składowaniu rekwizytów, dekoracji teatralnych czy kostiumów.

Zapytanie ofertowe


Regały Paletowe

Obok antresoli z powodzeniem możemy stosować regał paletowe które również pomogą nam zoptymalizować proces magazynowania materiału o różnej wadze i różnym wymiarze. Dzięki zastosowaniu belki do 4000 mm bezpiecznie składujemy ciężkie dzieła sztuki czy skrzynie.

Zapytanie ofertowe


Składowanie Pionowe

Do produkcji oraz bieżących napraw scen teatralnych używa się  materiałów o różnych wymiarach i o różnym ciężarze. Zastosowanie w tym obszarze reagłów pionowych gwarantuje bezpieczne oraz łatwe magazynowanie 

Zapytanie ofertowe

Referencje dotyczące oper i teatrów

Staatstheater Karlsruhe
Staatstheater Stuttgart
Staatstheater Karlsruhe

Staatstheater Karlsruhe

Urządzenie jezdne o długości 60 m dla podwójnych regałów wysięgnikowych – optymalne wykorzystanie powierzchni

Do historii sukcesu

Staatstheater Stuttgart

Staatstheater Stuttgart

Szybkie i przejrzyste kompletowanie i magazynowanie

Do historii sukcesu