Przejdź do głównej zawartości

Rozwiązania branżowe OHRA Rozmowy doradcze

Rozmowy doradcze

Specyficzne dla branż systemy magazynowania Twoich produktów

Składowanie drewna jest szczególnym zadaniem. Od ponad 40 lat OHRA oferuje w tej dziedzinie rozwiązania na miarę postępu technicznego wprowadzając nowatorskie rozwiązania w systemie regałów, mając przy tym na uwadze ochronę i zabezpieczenie przechowywanych towarów.

Specjalnie dla długich, ciężkich oraz nieporęcznych elementów drewnianych przeznaczone są regały wspornikowe. Dzięki zastosowaniu gorącowalcowanych elementów składowych regału uzyskujemy możliwośc magazynowania na dużych wysokościach przy niewielkiej powierzchni. Regały paletowe wykonane w tej samej technologii oraz regały pionowe są uzupełnieniem oferty dla branży.

Rozmowy doradczePobierz broszurę


Regały wysiegnikowe

Idealny system magazynowania długich, ciezkich lub wielkogabarytowych materiałów drewnianych, takich jak płyty wiórowe, pakiety tarcicy lub drewna litego. Elastyczne ramiona wysiegnikowe z regulacja wysokosci uchylaja sie podczas uderzen do góry i na boki. Taki system chroni towar przed uszkodzeniami. Wszystkie regały wysiegnikowe sa produkowane, dostarczane i na zyczenie montowane zgodnie z wymaganiami klienta oraz dopasowane do magazynowanego materiału. Zaokrąglenia wsporników i stóp, wysokowartościowa specjalna stal, śruby regulacyjne do precyzyjnego ustawienia, łatwe ustawianie wysokości dla składowania materiałów, lekka konstrukcja z wytrzymałych profilów stalowych walcowanych na gorąco, szeroka paleta akcesoriów - składają się na sukces firmy OHRA,zmierzającej w swych wysiłkach do najefektywniejszego składowania drewna.

Korzysci:

 • Słupy regałowe i ramiona wysiegnikowe z pełnosciennych,walcowanych na goraco profili stalowych IPE
 • Słupy regałowe sa perforowane obustronnie w rozstawie otworów 100 mm :100 mm
 • Brak ukrytego tworzenia sie rdzy, wykonanie z pełnego materiału
 • Dla magazynów zewnetrznych wyposazone w dach, sciane tylna i rynne deszczowa
 • Wysokiej jakosci powłoka proszkowa
 • Wersja cynkowana ogniowo dla magazynów zewnetrznych

Zapytanie ofertowe


Regały paletowe

Dzieki trwałej konstrukcji regały paletowe OHRA wyrózniaja sie sposród tradycyjnych regałów z blachy i przewyzszaja je zaletami w zakresie statycznej wytrzymałosci. Zastosowanie profili stalowych, walcowanych na goraco dla podzespołów nosnych jest istotnym czynnikiem dla bezpieczenstwa w magazynie, w szczególnosci w strefach przebywania personelu i klientów. Jednoczesnie, dzieki szerokim półkom, regały sa ekonomiczne, poniewaz wymagaja zastosowania mniejszej ilosci komponentów, niz w przypadku tradycyjnych systemów regałowych o mniejszej nosnosci.

Bezpieczny regał paletowy dla ciezkich ładunków:

 • Standardowa szerokosc półki do 4500 mm
 • Wysoka wytrzymałosc: Obciazenie przedziału do 32700 kg, obciazenie półki do 5100 kg mozliwe w standardzie
 • Wersja cynkowana ogniowo dla magazynów zewnetrznych
 • Opcjonalnie z zadaszeniem, scianami i jako kompletna hala regałowa

Zapytanie ofertowe


Regaly pionowe płytowe

Do przechowywania wielu towarów, takich jak listwy, profile, prety lub rury, regały pionowe sa rozwiazaniem doskonałym i przyjaznym dla klienta. Produkty o róznych rodzajach i wymiarach sa posortowane i gotowe do uzytku w magazynie lub w hali sprzedazowej. Dla przechowywania płyt wiórowych na stojaco bezposrednio w strefie docinania nie ma lepszej alternatywy niz trwałe regały płytowe OHRA. System wtykowy z rur kwadratowych jest dopracowany w szczegółach i cechuje sie duza zywotnoscia. W celu usprawnienia wprowadzania na magazyn i wyprowadzania z magazynu przed kazdym segmentem regału zamontowane sa wysokojakosciowe przenosniki rolkowe.

Zapytanie ofertowe


Automatyczne systemy magazynowe

Optymalizacja magazynowania dzieki czesciowej lub pełnej automatyzacji procesu wprowadzania na magazyn i wyprowadzania ich z magazynu. Zgodnie z zasada "Towar do osoby", wzrasta wydajnosc w przypadku wielu usług komisjonowania. W zaleznosci od potrzeb, moga byc pobierane całe zestawy lub pojedyncze płyty i transportowane do stacji przekazywania.

 • Najbardziej wydajna usługa przeładunku dla zlecen komisjonowania
 • Mozliwosc przejscia z recznego do w pełni automatycznego sterowania w kazdym momencie
 • Modułowe połaczenie z oprogramowaniem klienta ERP
 • Obsługa kilku sciezek za pomoca jednego urzadzenia do obsługi regałów dzieki technice zakretów
 • Dzieki temu mniejsze koszty inwestycji, zoptymalizowany stosunek jakosci do ceny   

Referencje dotyczące handlu drewnem

Bauking
Maderas Fanega
HBK Dethleffsen GmbH
Beinbrech
Agnew Timber
Bauking

Bauking

Klienci centrum materiałów budowlanych BAUKING w Lorup będą mieli teraz dostęp do wszystkich wyrobów z drewna w jednym miejscu w nowej hali z regałów wspornikowych firmy OHRA. W porównaniu do poprzednio zastosowanych rozwiązań nowy układ regałów zapewnia więcej przestrzeni magazynowej, dzięki czemu BAUKING może składować więcej różnych artykułów. Jednym z wyzwań w fazie projektowania były spadki wynoszący 0,7 procent w dwóch kierunkach w celu odwadniania magazynu zewnętrznego. Aby je zrównoważyć, OHRA wykonała specjalną konstrukcję dachu: Ramiona dachu nad rzędami regałów nie są ze sobą połączone, dzieli je „szczelina” o szerokości 10 centymetrów. Jest ona zakryta elastycznie zamocowanym gąsiorem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko wnętrze hali pozostaje suche, lecz zapobiega ono także przenoszeniu napięć i drgań pomiędzy rzędami regałów.

Do historii sukcesu

Maderas Fanega

Maderas Fanega

Dzięki indywidualnie dopasowanym do warunków przestrzennych regałom wspornikowym firmy OHRA hiszpański sprzedawca drewna i okuć Maderas Fanega może znacznie lepiej wykorzystać swój magazyn.

Do historii sukcesu

HBK Dethleffsen GmbH

HBK Dethleffsen GmbH

Sprzedawca detaliczny drewna i materiałów budowlanych HBK Dethleffsen całkowicie zrestrukturyzował cały swój magazyn w miejscowości Treia. Nowy magazyn o powierzchni 5000 metrów kwadratowych został wyposażony w regały wysięgnikowe i paletowe OHRA

Do historii sukcesu

Beinbrech

Beinbrech

Firma Beinbrech GmbH & Co KG, jedno z wiodących przedsiębiorstw detalicznych w południowo-zachodnich Niemczech zajmujących się handlem drewnem i materiałami budowlanymi, zwiększyła swoją pojemność magazynową w siedzibie głównej firmy w Bad Kreuznach o nowe regały wspornikowe OHRA.

Do historii sukcesu

Agnew Timber

Agnew Timber

Wydajniejsze magazynowanie i komisjonowanie

Do historii sukcesu