Przejdź do głównej zawartości

Rozwiązania branżowe OHRA Rozmowy doradcze

Rozmowy doradcze

Specyficzne dla branż systemy magazynowania Twoich produktów

Składowanie drewna jest szczególnym zadaniem. Od ponad 40 lat OHRA oferuje w tej dziedzinie rozwiązania na miarę postępu technicznego wprowadzając nowatorskie rozwiązania w systemie regałów, mając przy tym na uwadze ochronę i zabezpieczenie przechowywanych towarów.

Specjalnie dla długich, ciężkich oraz nieporęcznych elementów drewnianych przeznaczone są regały wspornikowe. Dzięki zastosowaniu gorącowalcowanych elementów składowych regału uzyskujemy możliwośc magazynowania na dużych wysokościach przy niewielkiej powierzchni. Regały paletowe wykonane w tej samej technologii oraz regały pionowe są uzupełnieniem oferty dla branży.

Rozmowy doradczePobierz broszurę


Regały wysiegnikowe

Idealny system magazynowania długich, ciezkich lub wielkogabarytowych materiałów drewnianych, takich jak płyty wiórowe, pakiety tarcicy lub drewna litego. Elastyczne ramiona wysiegnikowe z regulacja wysokosci uchylaja sie podczas uderzen do góry i na boki. Taki system chroni towar przed uszkodzeniami. Wszystkie regały wysiegnikowe sa produkowane, dostarczane i na zyczenie montowane zgodnie z wymaganiami klienta oraz dopasowane do magazynowanego materiału. Zaokrąglenia wsporników i stóp, wysokowartościowa specjalna stal, śruby regulacyjne do precyzyjnego ustawienia, łatwe ustawianie wysokości dla składowania materiałów, lekka konstrukcja z wytrzymałych profilów stalowych walcowanych na gorąco, szeroka paleta akcesoriów - składają się na sukces firmy OHRA,zmierzającej w swych wysiłkach do najefektywniejszego składowania drewna.

Korzysci:

 • Słupy regałowe i ramiona wysiegnikowe z pełnosciennych,walcowanych na goraco profili stalowych IPE
 • Słupy regałowe sa perforowane obustronnie w rozstawie otworów 100 mm :100 mm
 • Brak ukrytego tworzenia sie rdzy, wykonanie z pełnego materiału
 • Dla magazynów zewnetrznych wyposazone w dach, sciane tylna i rynne deszczowa
 • Wysokiej jakosci powłoka proszkowa
 • Wersja cynkowana ogniowo dla magazynów zewnetrznych

Zapytanie ofertowe


Regały paletowe

Dzieki trwałej konstrukcji regały paletowe OHRA wyrózniaja sie sposród tradycyjnych regałów z blachy i przewyzszaja je zaletami w zakresie statycznej wytrzymałosci. Zastosowanie profili stalowych, walcowanych na goraco dla podzespołów nosnych jest istotnym czynnikiem dla bezpieczenstwa w magazynie, w szczególnosci w strefach przebywania personelu i klientów. Jednoczesnie, dzieki szerokim półkom, regały sa ekonomiczne, poniewaz wymagaja zastosowania mniejszej ilosci komponentów, niz w przypadku tradycyjnych systemów regałowych o mniejszej nosnosci.

Bezpieczny regał paletowy dla ciezkich ładunków:

 • Standardowa szerokosc półki do 4500 mm
 • Wysoka wytrzymałosc: Obciazenie przedziału do 32700 kg, obciazenie półki do 5100 kg mozliwe w standardzie
 • Wersja cynkowana ogniowo dla magazynów zewnetrznych
 • Opcjonalnie z zadaszeniem, scianami i jako kompletna hala regałowa

Zapytanie ofertowe


Regaly pionowe płytowe

Do przechowywania wielu towarów, takich jak listwy, profile, prety lub rury, regały pionowe sa rozwiazaniem doskonałym i przyjaznym dla klienta. Produkty o róznych rodzajach i wymiarach sa posortowane i gotowe do uzytku w magazynie lub w hali sprzedazowej. Dla przechowywania płyt wiórowych na stojaco bezposrednio w strefie docinania nie ma lepszej alternatywy niz trwałe regały płytowe OHRA. System wtykowy z rur kwadratowych jest dopracowany w szczegółach i cechuje sie duza zywotnoscia. W celu usprawnienia wprowadzania na magazyn i wyprowadzania z magazynu przed kazdym segmentem regału zamontowane sa wysokojakosciowe przenosniki rolkowe.

Zapytanie ofertowe


Automatyczne systemy magazynowe

Optymalizacja magazynowania dzieki czesciowej lub pełnej automatyzacji procesu wprowadzania na magazyn i wyprowadzania ich z magazynu. Zgodnie z zasada "Towar do osoby", wzrasta wydajnosc w przypadku wielu usług komisjonowania. W zaleznosci od potrzeb, moga byc pobierane całe zestawy lub pojedyncze płyty i transportowane do stacji przekazywania.

 • Najbardziej wydajna usługa przeładunku dla zlecen komisjonowania
 • Mozliwosc przejscia z recznego do w pełni automatycznego sterowania w kazdym momencie
 • Modułowe połaczenie z oprogramowaniem klienta ERP
 • Obsługa kilku sciezek za pomoca jednego urzadzenia do obsługi regałów dzieki technice zakretów
 • Dzieki temu mniejsze koszty inwestycji, zoptymalizowany stosunek jakosci do ceny   

Referencje dotyczące handlu drewnem

Holz Possling
Van Dorp Hout
Nyfeler
Hechenblaickner
Karl Pichler
Holz Possling

Holz Possling

Indywidualne rozwiązania magazynowe do kompletnego asortymentu

Do historii sukcesu

Van Dorp Hout

Van Dorp Hout

W latach 2019 i 2020 firma Van Dorp Hout, jeden z wiodących specjalistów w branży drewna ogrodowego w holenderskim regionie Randstad, zainstalowała łącznie ponad 240 metrów regałów wspornikowych firmy OHRA. Tym sposobem firma zajmująca się sprzedażą drewna, częściowo w wersji z dachem oraz o różnych wysokościach, mogła zwiększyć pojemność magazynową o 40 procent w porównaniu z dotychczasowym magazynem podłogowym oraz znacząco zwiększyć ogólną wydajność procesów magazynowych. Oznacza to, że klienci mogą być teraz zaopatrywani w krótszym terminie, szybciej oraz z bogatszym asortymentem produktów.

Do historii sukcesu

Nyfeler

Nyfeler

Stolarnia Nyfeler Holzwaren AG, producent m.in. systemu z torem kulkowym CUBORO, zamiast na podłodze składuje teraz deski z bloków bukowych i inne produkty przy pomocy systemu regałów wspornikowych firmy OHRA.

Do historii sukcesu

Hechenblaickner

Hechenblaickner

Dzięki regałom przesuwnym podwoiła się powierzchnia magazynowa

Do historii sukcesu

Karl Pichler

Karl Pichler

Aby zwiększyć dostępność towarów i uzyskać więcej miejsca na szerszy asortyment produktów, południowotyrolska hurtownia drewna Karl Pichler zmodernizowała swój magazyn drewna, wyposażając go w system regałów na wózkach firmy OHRA. 

Do historii sukcesu