Przejdź do głównej zawartości

Rozwiązania branżowe OHRA Specyficzne dla branż systemy magazynowania Twoich produktów

Rozmowy doradcze

Budowa maszyn/obróbka metalu

Przechowywanie stali i wyrobów metali ciezkich jest szczególnym wyzwaniem dla zakładu. Selektywny dostep do produktów o róznych wymiarach, optymalny przepływ materiału oraz szybkie komisjonowanie zlecen klientów musza byc do siebie dopasowane i zagwarantowane w kazdym momencie. W porównaniu do konwencjonalnych regałów blaszanych, systemy regałowe OHRA z walcowanych na goraco profili stalowych sprawdzaja sie w branzy metalowej jako bezpieczne i długotrwałe rozwiazanie magazynowe. Ciezko i nieporecznie? To zaden problem dla wytrzymałych regałów wspornikowych i paletowych. Regały te spełniaja najwyzsze wymagania dotyczace jakosci i obciazen. Twoje produkty beda przechowywane w sposób bezpieczny, przejrzysty i z szybkim dostepem - i to wszystko na niewielkiej powierzchni.

W zaleznosci od typu stertownika mozna uzyskac optymalizacje przechowywania do 30 % w porównaniu do konwencjonalnych regałów. Regały ze wspornikami ukosnymi dla rur i materiałów długich nadaja sie idealnie do obsługi dzwigiem halowym.

Rozmowy doradcze


Regały wspornikowe

Optymalny system regałowy dla zakładów produkcyjnych, magazynów surowców i wysyłkowych. Elastyczne ramiona wspornikowe z regulacja wysokosci uchylaja sie podczas uderzen do góry i na boki. Taki system chroni towar przed uszkodzeniami. Wszystkie regały wspornikowe sa produkowane, dostarczane i na zyczenie montowane zgodnie z wymaganiami klienta oraz dopasowane do magazynowanego materiału. Wspornikowe systemy OHRA są projektowane indywidualnie pod potrzeby klienta, umożliwiają również składowanie bardzo ciężkich narzędzi oraz zwojów blachy.


Regały paletowe

Szczególnie w sektorze obr óbki stali systemy magazynowe musza spełniac rózne wymagania, takze w zakresie bezpieczenstwa w zakładzie. Dodatkowo powinny byc elastyczne, by umozliwic dopasowywanie do zmieniajacych sie mocy produkcyjnych. Zwłaszcza w przypadku ciezkich ładunków, jak np. zestawy stali, zwoje stali o róznym ciezarze i srednicy lub do przechowywania ciezkich narzedzi systemy regałowe OHRA okazały sie w praktyce kompaktowe i niezawodne. Dotyczy to przede wszystkim solidnych i wytrzymałych regałów paletowych ze stali.

 • Wszystkie podzespoły główne wykonane sa z profili stalowych walcowanych na goraco
 • Wysoka odpornosc na obciazenia przy jednoczesnej duzej szerokosci półek
 • Indywidualne i dopasowane projektowanie i wykonanie
 • Kompaktowe, bezpieczne magazynowanie i prosta, szybka obsługa

Mobilne systemy regałowe

Tradycyjne systemy regałowe sa montowane na wózkach przesuwnych, zsuwanych za pomoca rolek. Do wprowadzania towarów na magazyn i wyprowadzania ich z magazynu odpowiednie przejscie, które jest wymagane, otwiera sie za pomoca elektronicznie sterowanego napedu.

 • Duza ekonomicznosc i pojemnosc magazynu dzieki wykorzystaniu pomieszczenia w najwiekszym stopniu
 • Kompaktowe magazynowanie na niewielkiej powierzchni
 • Jednoczesna ochrona cennych towarów przed kradzieza i wpływem czynników atmosferycznych 
 • Łatwo poruszajacy sie system szyn jezdnych zapewnia spokojna i długoterminowa eksploatacje

Automatyczne systemy magazynowe

Dzieki zastosowaniu nowoczesnych przenosników, zaprojektowanych specjalnie do eksploatacji w magazynach, nastapił znaczacy przełom w sektorze magazynowania. Komputerowe wspomaganie czesciowej lub pełnej automatyzacji umozliwia wprowadzanie i wyprowadzanie towarów na duzych wysokosciach. Obsługa odbywa sie za pomoca stertowników regałowych lub regałowych urzadzen obsługowych, wyposazonych oczywiscie w zaawansowane technologie bezpieczenstwa. Krótszy czas dojazdu przy jednoczesnej oszczednosci miejsca maja pozytywny wpływ na wydajnosc.

 • Skrócenie czasu dojazdu
 • Mozliwosc przejscia z recznego do w pełni automatycznego sterowania w kazdym momencie
 • Modułowe połaczenie z oprogramowaniem klienta ERP
 • Obsługa kilku sciezek za pomoca jednego urzadzenia do obsługi regałów dzieki technice zakretów
 • Dzieki temu mniejsze koszty inwestycji

Referencje dotyczące budownictwa maszynowego / przetwórstwa metalu

Thermowave
Tekla
Rosa Catene

Seuner Fabricados

Należące do CMZ Machinery Group hiszpańskie przedsiębiorstwo Seuner Fabricados zainstalowało nowy system regałów OHRA celem magazynowania części tokarek. Jego celem było stworzenie wysokich pojemności magazynowych dla komponentów o różnych rozmiarach, które można przechowywać na nośnikach ładunku, zaprojektowanych specjalnie pod kątem tego rozwiązania i składających się z regałów o wysokości 8,58 m.

Do historii sukcesu

Thermowave

Thermowave

Optymalne składowanie półproduktów, ciężkie kręgi składowane na wysokość

Do historii sukcesu

Tekla

Tekla

Łatwa i szybka obsługa za pomocą wózka podnośnikowego czołowego

Do historii sukcesu

Rosa Catene

Rosa Catene

Większa powierzchnia w nowym budynku magazynowym

Do historii sukcesu