Przejdź do głównej zawartości

Rozwiązania branżowe OHRA Specyficzne dla branż systemy magazynowania Twoich produktów

Rozmowy doradcze

Budowa maszyn/obróbka metalu

Przechowywanie stali i wyrobów metali ciezkich jest szczególnym wyzwaniem dla zakładu. Selektywny dostep do produktów o róznych wymiarach, optymalny przepływ materiału oraz szybkie komisjonowanie zlecen klientów musza byc do siebie dopasowane i zagwarantowane w kazdym momencie. W porównaniu do konwencjonalnych regałów blaszanych, systemy regałowe OHRA z walcowanych na goraco profili stalowych sprawdzaja sie w branzy metalowej jako bezpieczne i długotrwałe rozwiazanie magazynowe. Ciezko i nieporecznie? To zaden problem dla wytrzymałych regałów wspornikowych i paletowych. Regały te spełniaja najwyzsze wymagania dotyczace jakosci i obciazen. Twoje produkty beda przechowywane w sposób bezpieczny, przejrzysty i z szybkim dostepem - i to wszystko na niewielkiej powierzchni.

W zaleznosci od typu stertownika mozna uzyskac optymalizacje przechowywania do 30 % w porównaniu do konwencjonalnych regałów. Regały ze wspornikami ukosnymi dla rur i materiałów długich nadaja sie idealnie do obsługi dzwigiem halowym.

Rozmowy doradcze


Regały wspornikowe

Optymalny system regałowy dla zakładów produkcyjnych, magazynów surowców i wysyłkowych. Elastyczne ramiona wspornikowe z regulacja wysokosci uchylaja sie podczas uderzen do góry i na boki. Taki system chroni towar przed uszkodzeniami. Wszystkie regały wspornikowe sa produkowane, dostarczane i na zyczenie montowane zgodnie z wymaganiami klienta oraz dopasowane do magazynowanego materiału. Wspornikowe systemy OHRA są projektowane indywidualnie pod potrzeby klienta, umożliwiają również składowanie bardzo ciężkich narzędzi oraz zwojów blachy.


Regały paletowe

Szczególnie w sektorze obr óbki stali systemy magazynowe musza spełniac rózne wymagania, takze w zakresie bezpieczenstwa w zakładzie. Dodatkowo powinny byc elastyczne, by umozliwic dopasowywanie do zmieniajacych sie mocy produkcyjnych. Zwłaszcza w przypadku ciezkich ładunków, jak np. zestawy stali, zwoje stali o róznym ciezarze i srednicy lub do przechowywania ciezkich narzedzi systemy regałowe OHRA okazały sie w praktyce kompaktowe i niezawodne. Dotyczy to przede wszystkim solidnych i wytrzymałych regałów paletowych ze stali.

 • Wszystkie podzespoły główne wykonane sa z profili stalowych walcowanych na goraco
 • Wysoka odpornosc na obciazenia przy jednoczesnej duzej szerokosci półek
 • Indywidualne i dopasowane projektowanie i wykonanie
 • Kompaktowe, bezpieczne magazynowanie i prosta, szybka obsługa

Mobilne systemy regałowe

Tradycyjne systemy regałowe sa montowane na wózkach przesuwnych, zsuwanych za pomoca rolek. Do wprowadzania towarów na magazyn i wyprowadzania ich z magazynu odpowiednie przejscie, które jest wymagane, otwiera sie za pomoca elektronicznie sterowanego napedu.

 • Duza ekonomicznosc i pojemnosc magazynu dzieki wykorzystaniu pomieszczenia w najwiekszym stopniu
 • Kompaktowe magazynowanie na niewielkiej powierzchni
 • Jednoczesna ochrona cennych towarów przed kradzieza i wpływem czynników atmosferycznych 
 • Łatwo poruszajacy sie system szyn jezdnych zapewnia spokojna i długoterminowa eksploatacje

Automatyczne systemy magazynowe

Dzieki zastosowaniu nowoczesnych przenosników, zaprojektowanych specjalnie do eksploatacji w magazynach, nastapił znaczacy przełom w sektorze magazynowania. Komputerowe wspomaganie czesciowej lub pełnej automatyzacji umozliwia wprowadzanie i wyprowadzanie towarów na duzych wysokosciach. Obsługa odbywa sie za pomoca stertowników regałowych lub regałowych urzadzen obsługowych, wyposazonych oczywiscie w zaawansowane technologie bezpieczenstwa. Krótszy czas dojazdu przy jednoczesnej oszczednosci miejsca maja pozytywny wpływ na wydajnosc.

 • Skrócenie czasu dojazdu
 • Mozliwosc przejscia z recznego do w pełni automatycznego sterowania w kazdym momencie
 • Modułowe połaczenie z oprogramowaniem klienta ERP
 • Obsługa kilku sciezek za pomoca jednego urzadzenia do obsługi regałów dzieki technice zakretów
 • Dzieki temu mniejsze koszty inwestycji

Referencje dotyczące budownictwa maszynowego / przetwórstwa metalu

Thermowave
Tekla
Rosa Catene
Thermowave

Thermowave

Optymalne składowanie półproduktów, ciężkie kręgi składowane na wysokość

Do historii sukcesu

Tekla

Tekla

Łatwa i szybka obsługa za pomocą wózka podnośnikowego czołowego

Do historii sukcesu

Rosa Catene

Rosa Catene

Większa powierzchnia w nowym budynku magazynowym

Do historii sukcesu