Przejdź do głównej zawartości

Regały wspornikowe - Made in Germany

Regał wspornikowy z płytą przedłużającą - nr 1 dla długich towarów i ciężkich ładunków.

Zapytanie ofertowe  Rozmowy doradcze

Regały paletowe w najwyższej jakości

Solidne regały paletowe do ciężkich ładunków - na pewno nie z blachy.

Zapytanie ofertowe  Rozmowy doradcze

Regały paletowe w najwyższej jakości

Twój kompetentny partner w zakresie technologii magazynowania!

Dlaczego OHRA?  Rozmowy doradcze

Ohra racking systems

Głównym elementem magazynu jest regał

W pomieszczeniu magazynowym jest wprawdzie wiele miejsca, ale na pewno nie jest ono idealne. Dopiero połączenie przestrzeni i systemu tworzy jednostkę logistyczną, która nie tylko dobrze wygląda, lecz również daje korzyści ekonomiczne.

Systemy regałowe są praktyczne, wszechstronne i zapewniają porządek. Wiele pojedynczych kryteriów odgrywa dużą rolę podczas przechowywania drewna, materiałów budowlanych, metalu, a nawet całych pojazdów. Decyzja o właściwym systemie zależy nie tylko od dostępnego miejsca. Innym kryterium decyzji jest sposób wstawiania i wyjmowania produktów z magazynu. Używany jest do tego dźwig czy wózek widłowy?

Wybór systemów regałowych i magazynowych jest bardzo duży i różnorodny. Oferowane są regały z blachy lub ze stali, w zależności od wymagań, obciążenia lub funkcji. Zaczynając od produktów, które będą magazynowane, do dyspozycji są różne typy regałów. Długie drewniane deski lub profile metalowe są na przykład przechowywane w tak zwanych regałach wspornikowych. Różnią się one od typowych regałów paletowych wysuniętymi ramionami, które nie potrzebują podpór pośrednich. Dzięki temu w systemach regałowych można umieścić każdy towar o dowolnej długości.

Decyzja o blasze lub stali jest również związana z bezpieczeństwem. Im bardziej solidny system, tym większe obciążenie jest dozwolone podczas magazynowania. Im wyższy regał, tym bezpieczniej musi stać i mieć zapewnioną bezpieczniejszą obsługę. Nie należy więc oszczędzać na materiałach kosztem bezpieczeństwa.

W fazie projektowania nowego magazynu zalecane jest odpowiedzenie na poniższe pytania:

  • Jakie produkty będą magazynowane? W zależności od długości, ciężaru i sposobu obsługi stosuje się np. regały wspornikowe, paletowe lub pionowe.
  • Jak wysokie jest pomieszczenie magazynowe oraz jak odbywa się wstawianie i wyjmowanie z magazynu? Używany jest wózek widłowy, dźwig, a może żadne z tych urządzeń?
  • Towar będzie przechowywany w hali czy na zewnątrz? Potrzebny jest dach?
  • Ile poziomów magazynu jest potrzebnych?
  • Czy powierzchnia ma duże znaczenie? Czy regały powinny być cynkowane ogniowo?

OHRA od ponad 40 lat specjalizuje się w magazynowaniu długich, ciężkich lub nieporęcznych towarów oraz jest europejskim liderem rynku regałów wspornikowych. Solidne systemy magazynowe i regałowe z wysokiej jakości pełnościennej standardowej stali konstrukcyjnej zdecydowanie odróżniają nas od konkurencji. Niezależnie od branży, jesteśmy kompetentnym i godnym zaufania partnerem we wszystkich sprawach związanych z techniką magazynowania.

Fieldset

Doradztwo niewiążące

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług i szukasz bezpłatnego i niewiążącego doradztwa?


Merry Christmas & a Happy New Year

 

Dear business partners, dear customers,

The year 2021 was a great challenge for all of us, the impacts of the Corona…

Dalej

30 years OHRA

Anniversaries have been loyal to OHRA for years

Dalej

Historia sukcesu

Super klimat dla nasion

W ramach zwiększania możliwości produkcyjnych w zakresie obróbki materiału siewnego buraka cukrowego w zakładzie w Einbeck specjalista ds. nasion KWS SAAT SE &…

Do historii sukcesu

Referencje

thyssenkrupp Materials Hungary
Lambda
Brentjens
Schneider Baucentrum
Bois Du Poitou
thyssenkrupp Materials Hungary

thyssenkrupp Materials Hungary

Firma thyssenkrupp Materials Hungary wyposażyła nowy magazyn płyt z tworzyw sztucznych w system regałów przesuwnych firmy OHRA.

Do historii sukcesu

Lambda

Lambda

Węgierski sprzedawca materiałów budowlanych, firma Lambda Systeme, poszerzył swoje możliwości magazynowe o regały paletowe i wspornikowe OHRA. 

Do historii sukcesu

Brentjens

Brentjens

Holenderski sprzedawca wyrobów drewnianych i budowlanych, firma Brentjens, znacznie zwiększył możliwości magazynowania w swoim centrum odbioru w miejscowości Haelen dzięki regałom wspornikowym OHRA o łącznej długości wynoszącej 186 m. Firma OHRA dostarczyła dodatkowo jako konstrukcję specjalną „regał wtykowy” o głębokości 3 m: W przypadku tej konstrukcji chodzi o dwa ustawione za sobą regały paletowe o wysokości 2,6 m, które są połączone ze sobą. Jako półki oraz pionowe przegródki służą płyty wiórowe. W ten sposób powstają półki o głębokości 3 m, na które można wsuwać w kierunku wzdłużnym listwy, łaty lub elementy konstrukcyjne z drewna. Każdą półkę wypełnia się tylko jednym typem artykułu, dzięki czemu klient może bardzo szybko znaleźć poszukiwany przez siebie przekrój.

Do historii sukcesu

Schneider Baucentrum

Schneider Baucentrum

Grupa przedsiębiorstw Schneider rozszerzyła ofertę swojego wieloletniego sklepu hagebaumarkt w Bruckmühl o kompletny sklep specjalistyczny dla klientów prywatnych i profesjonalnych: Hala regałowa, zadaszony regał zewnętrzny, hala ocieplana oraz zadaszenie pasa ruchu pomiędzy halą a zewnętrznym obszarem magazynowym zostały dostarczone przez firmę OHRA wraz ze wszystkimi akcesoriami, takimi jak drzwi i bramy oraz wszystkimi niezbędnymi obliczeniami statycznymi. Zaprojektowanie hali jako regałowej, w której regały wspornikowe i paletowe służą również jako konstrukcja nośna dachu i ścian, skraca czas realizacji projektu i oferuje znaczne korzyści kosztowe.^

Do historii sukcesu

Bois Du Poitou

Bois Du Poitou

Francuska firma zajmująca się sprzedażą materiałów budowlanych Bois Du Poitou zmodernizowała swój dotychczasowy magazyn drewna i płyt w swojej siedzibie w Soudan: dwa dwustronne i dwa jednostronne regały wspornikowe firmy OHRA umożliwiają teraz znacznie bardziej efektywne i bezpieczne składowanie kantówek, okładzin oraz płyt.

Do historii sukcesu