Przejdź do głównej zawartości

Regały wspornikowe - Made in Germany

Regał wspornikowy z płytą przedłużającą - nr 1 dla długich towarów i ciężkich ładunków.

Zapytanie ofertowe  Rozmowy doradcze

Regały paletowe w najwyższej jakości

Solidne regały paletowe do ciężkich ładunków - na pewno nie z blachy.

Zapytanie ofertowe  Rozmowy doradcze

Regały paletowe w najwyższej jakości

Twój kompetentny partner w zakresie technologii magazynowania!

Dlaczego OHRA?  Rozmowy doradcze

Ohra racking systems

Głównym elementem magazynu jest regał

W pomieszczeniu magazynowym jest wprawdzie wiele miejsca, ale na pewno nie jest ono idealne. Dopiero połączenie przestrzeni i systemu tworzy jednostkę logistyczną, która nie tylko dobrze wygląda, lecz również daje korzyści ekonomiczne.

Systemy regałowe są praktyczne, wszechstronne i zapewniają porządek. Wiele pojedynczych kryteriów odgrywa dużą rolę podczas przechowywania drewna, materiałów budowlanych, metalu, a nawet całych pojazdów. Decyzja o właściwym systemie zależy nie tylko od dostępnego miejsca. Innym kryterium decyzji jest sposób wstawiania i wyjmowania produktów z magazynu. Używany jest do tego dźwig czy wózek widłowy?

Wybór systemów regałowych i magazynowych jest bardzo duży i różnorodny. Oferowane są regały z blachy lub ze stali, w zależności od wymagań, obciążenia lub funkcji. Zaczynając od produktów, które będą magazynowane, do dyspozycji są różne typy regałów. Długie drewniane deski lub profile metalowe są na przykład przechowywane w tak zwanych regałach wspornikowych. Różnią się one od typowych regałów paletowych wysuniętymi ramionami, które nie potrzebują podpór pośrednich. Dzięki temu w systemach regałowych można umieścić każdy towar o dowolnej długości.

Decyzja o blasze lub stali jest również związana z bezpieczeństwem. Im bardziej solidny system, tym większe obciążenie jest dozwolone podczas magazynowania. Im wyższy regał, tym bezpieczniej musi stać i mieć zapewnioną bezpieczniejszą obsługę. Nie należy więc oszczędzać na materiałach kosztem bezpieczeństwa.

W fazie projektowania nowego magazynu zalecane jest odpowiedzenie na poniższe pytania:

  • Jakie produkty będą magazynowane? W zależności od długości, ciężaru i sposobu obsługi stosuje się np. regały wspornikowe, paletowe lub pionowe.
  • Jak wysokie jest pomieszczenie magazynowe oraz jak odbywa się wstawianie i wyjmowanie z magazynu? Używany jest wózek widłowy, dźwig, a może żadne z tych urządzeń?
  • Towar będzie przechowywany w hali czy na zewnątrz? Potrzebny jest dach?
  • Ile poziomów magazynu jest potrzebnych?
  • Czy powierzchnia ma duże znaczenie? Czy regały powinny być cynkowane ogniowo?

OHRA od ponad 40 lat specjalizuje się w magazynowaniu długich, ciężkich lub nieporęcznych towarów oraz jest europejskim liderem rynku regałów wspornikowych. Solidne systemy magazynowe i regałowe z wysokiej jakości pełnościennej standardowej stali konstrukcyjnej zdecydowanie odróżniają nas od konkurencji. Niezależnie od branży, jesteśmy kompetentnym i godnym zaufania partnerem we wszystkich sprawach związanych z techniką magazynowania.

Fieldset

Doradztwo niewiążące

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług i szukasz bezpłatnego i niewiążącego doradztwa?


Happy Easter!

We wish you a happy Easter with your beloved ones

Dalej

Merry Christmas & a Happy New Year

 

Dear business partners, dear customers,

The year 2021 was a great challenge for all of us, the impacts of the Corona…

Dalej

Historia sukcesu

Regały wspornikowe do dużych obciążeń dla firmy Reifenhäuser Reiloy

Firma Reifenhäuser Reiloy, specjalizująca się w produkcji wysoce odpornych na zużycie cylindrów i ślimaków przeznaczonych do procesów wytłaczania i formowania…

Do historii sukcesu

Referencje

Reifenhäuser Reiloy
Kraft Baustoffe
mejo Metall Josten
Vehmeyer
Mebatex
Reifenhäuser Reiloy

Reifenhäuser Reiloy

Firma Reifenhäuser Reiloy, specjalizująca się w produkcji wysoce odpornych na zużycie cylindrów i ślimaków przeznaczonych do procesów wytłaczania i formowania wtryskowego, zintegrowała na terenie zakładu dotychczasowy zewnętrzny magazyn surowców i wyrobów gotowych z nowym magazynem. Obecnie na pięciu regałach wspornikowych do dużych obciążeń firmy OHRA przechowywane są elementy o wadze do 8 ton i długości do 10 m. Wytrzymałe kratownicowe półki na regałach wspornikowych umożliwiają wszechstronne i bezpieczne dla materiałów magazynowanie na paletach. Dzięki temu działy produkcji i wysyłki mają obecnie bezpośredni, szybki dostęp do artykułów magazynowych, a procesy wprowadzania na magazyn i pobierania z magazynu realizowane są o 24 godziny szybciej. Dodatkowo firma Reifenhäuser Reiloy może zaoszczędzić na kosztach związanych z zewnętrznym magazynowaniem.

 

Do historii sukcesu

Kraft Baustoffe

Kraft Baustoffe

Firma Kraft Baustoffe, według własnych danych największy obecnie dystrybutor materiałów budowlanych w rejonie Monachium, zrealizowała na wolnym powietrzu magazyn swojej nowej filii w Höhenkirchen-Siegertsbrunn z regałami paletowymi i wspornikowymi firmy OHRA.

Do historii sukcesu

mejo Metall Josten

mejo Metall Josten

mejo Metall Josten, producent i dostawca profili aluminiowych, ciągnionych i profili specjalnych, powiększył swoją powierzchnię magazynową o nowe centrum logistyczne.

Do historii sukcesu

Vehmeyer

Vehmeyer

Firma Vehmeyer, jeden z największych specjalistycznych dystrybutorów materiałów budowlanych w regionie Emsland, znacznie zwiększyła swoją pojemność magazynową w zakładzie w Haselünne o nowe 5800 metrów kwadratowych.

Do historii sukcesu

Mebatex

Mebatex

Czeska firma Mebatex, która w zakładzie w Brnie produkuje rolki dla przemysłu tekstylnego, zwielokrotniła pojemność swojego magazynu zewnętrznego dzięki regałom wspornikowym firmy OHRA.

Do historii sukcesu