Przemysł meblarski i drzewny

Silos wysokiego składowania na regałach

Specjalna technika magazynowania dostosowana do potrzeb branży daje w przemyśle meblarskim i drzewnym możliwość ekonomicznego składowania: są to palety i colli transportowe w silosie do składowania na paletach oraz surowce wstępne, drewno i płyty w silosie wysięgnikowym. Ze względu na produkowane towary i stosowane materiały trzeba tu zapewnić możliwość składowania (załadowywania i wyładowywania) towarów o dużych gabarytach na możliwie małych powierzchniach oraz w sposób umożliwiający ich komisjonowanie.

Firma OHRA specjalizuje się w specjalnych technikach składowania i produkuje indywidualne systemy regałów na potrzeby przemysłu meblarskiego i drzewnego. Należą do nich silosy do składowania na paletach o wysokości do 24 metrów oraz przede wszystkim silosy z regałami wysięgnikowymi jak również rozwiązania specjalne. Nasi wykwalifikowani doradcy oraz inżynierowie są do dyspozycji klientów począwszy od procesu projektowania do fazy wznoszenia silosu. Uwzględniają oni indywidualne życzenia i wymagania klientów.

Podstawę konstrukcji silosów do wysokiego składowania stanowią mocne regały paletowe. Obliczenia statyczne i dokumentacja techniczna stojaków uwzględnia zarówno funkcję jak i obciążenie regałów. Silosy posiadają ponadto rozbudowane wyposażenie dodatkowe takie jak stacje centrujące, miejsca do przechowywania kontenerów rolkowych oraz stacje przenoszące.

hala regałowa  
regał paletowy  
układnica  
Regały wspornikowe  
układnica  
układnica  
hala regałowa  
Regały wspornikowe  

Regały paletowe

Regał paletowy firmy OHRA to standardowe rozwiązanie do magazynowania towarów na paletach oraz w colli transportowych, ponadto nadaje się on świetnie do składowania płyt, masywnego drewna oraz produktów o dużej masie.

Wymiary towarów czy płyt nie mają decydującego znaczenia, ponieważ dzięki zastosowaniu mocnych ram oraz wypełnień o wysokiej nośności nawet szerokie półki wytrzymują duże obciążenia użytkowe.

Regały paletowe firmy OHRA to profesjonalne rozwiązanie w zakresie wyposażenia magazynów służące do składowania różnego rodzaju produktów na paletach transportowych. Niezależnie od miejsca zastosowania – w magazynie przyjęć towarów, w magazynie półproduktów, w magazynie części zamiennych czy wyrobów gotowych, regały paletowe firmy OHRA są idealnym systemem składowania w przemyśle meblarskim i drzewnym.

regał paletowy  
regał paletowy  
układnica  
regał paletowy  
przenośnik rolkowy  
regał paletowy  
regał paletowy  
układnica  

Antresole

Antresole firmy OHRA posiadające konstrukcję stalową mogą – w zależności od wysokości hali – zwielokrotnić istniejącą już powierzchnię magazynowania.

Możliwość składowania i komisjonowania na wielu poziomach oznacza – głównie w magazynach, w działach wysyłki oraz komisjonowania – więcej powierzchni na tym samym poziomie. Dotyczy to również możliwości obudowania ciągów komunikacyjnych lub wydzielonych części produkcyjnych.

Ten system magazynowania spełnia wymogi ekonomicznego składowania. Poprzez zastosowanie walcowanych na ciepło profili stalowych jako wsporników oraz belek poprzecznych firma OHRA produkuje wytrzymałe antresole magazynowe o dużej nośności.

Już na etapie projektowania nasz odpowiednio przeszkolony personel uwzględnia naturalne przeszkody występujące w pomieszczeniach klienta takie jak np. okna i drzwi czy piony kanalizacyjne i kanały. W ten sposób antresolę można dokładnie dopasować do panujących warunków i zamontować w trakcie wykonywania bieżących prac w firmie klienta.

Podczas fazy wstępnej uzgadnia się z klientem różnego rodzaju podłoża – wykonane z takich materiałów jak płyty wiórowe, kraty pomostowe czy blachy o żeberkach owalnych – oraz stacje przenoszące, uwzględniając przy tym lokalne uwarunkowania oraz charakter wykorzystania regałów.

antresola  
antresola  
antresola  
antresola  
antresola  
antresola  
antresola  
antresola  

Regały wysięgnikowe

Prawidłowe składowanie ciężkich i nieporęcznych wyrobów wykonanych z płyt odgrywa w przemyśle meblowym i drzewnym dość istotną rolę.

W dziale przyjęcia towarów materiały takie jak płyty wiórowe czy płyty MDF sortuje się w sposób gwarantujący łatwy dostęp do ich celem dalszego przetwarzania jak również według różnych wymiarów. Dzięki temu potrzebną ilość płyt o różnej wielkości można wykorzystać w procesie produkcyjnym w dowolnym momencie oraz bez straty czasu.

Do tego rodzaju zadań nadają się szczególnie trwałe i kompaktowe w swojej budowie regały wysięgnikowe. Wysoka nośność oraz regulacja systemu odpowiadająca zmieniającym się wymogom magazynowym spełniają zasady ekonomicznego składowania zapewniając równocześnie bezpośredni dostęp do materiałów oraz ograniczając ilość zajmowanego miejsca.

Firma OHRA projektuje, produkuje i montuje wytrzymałe i trwałe systemy magazynowe oraz regały – w tym również przeznaczone do zastosowania w przemyśle meblarskim i drzewnym. Począwszy od ręcznie obsługiwanych regałów wysięgnikowych po hale magazynowe kompletnie wyposażone w regały przeznaczone do składowania np. kuchennych blatów roboczych – firma OHRA dostarcza wszystkie te komponenty, a na życzenie klienta również elementy statyki, urządzenia do obsługi regałów oraz inne akcesoria.

Regały wspornikowe  
Regały wspornikowe  
Regały wspornikowe  
Regały wspornikowe  
Regały wspornikowe  
Regały wspornikowe  
Regały wspornikowe  
Regały wspornikowe  
Regały wspornikowe