Tworzywo sztuczne/Aluminium

Regały wysięgnikowe

Składowanie produktów wykonanych z tworzyw sztucznych i aluminium to dość skomplikowane i kompleksowe zadanie. Od ponad 25 lat firma OHRA kształtuje techniczny rozwój w zakresie budowy regałów i innych rozwiązań magazynowych zapewniających ekonomiczność składowania i ochronę towarów.

Regały wysięgnikowe sprawdziły się jako optymalne rozwiązanie w zakresie długotrwałego składowania produktów o dowolnej formie, długości i właściwościach.

Dzięki systemowi regałów, który umożliwia optymalne wykorzystanie przestrzeni oraz zapewnia szybki dostęp do produktów, można przyjmować oraz wydawać z magazynu takie wyroby jak profile z aluminium i tworzyw sztucznych, rury i płyty z PCV, rury spustowe, ramy okienne, rynny okienne jak również inne towary przechowywane przez długi okres czasu.

Szeroka gama dodatkowych akcesoriów pomaga wykorzystać indywidualne możliwości składowania. Należą do nich np. rozdzielacze półek w celu zapewnienia materiału na jednym poziomie składowania lub tabliczki do oznaczania składowanych towarów.

 
 
 
 
 
 
 
 

Magazyny wolnostojące – budowa hali

Budowa hal magazynowych z systemem regałów rozpoczyna się od zwykłego zadaszenia pojedynczych regałów przy pomocy profili dachowych. Płaszczyzny regałów wystające poza zadaszenie zabudowuje się w całości lub częściowo np. przy pomocy elementów elewacji lub profili ścian szczelnych. Poprzez kolejne etapy zabudowy takie jak budowę ściany szczytowej czy montaż drzwi i bram hala składająca się z regałów zaczyna przypominać wysokiej jakości konstrukcję halową, którą firma OHRA przekazuje użytkownikowi z wyposażeniem „pod klucz”. W celu składowania produktów w magazynie wolnostojącym na życzenie klienta OHRA dostarcza wszystkie istotne komponenty takie jak zadaszenia, konstrukcje podbudowy oraz kompletne otwarte lub zamknięte hale regałowe. Regały wysięgnikowe przejmują funkcję konstrukcji nośnej dla dachu i ścian.

 
 
 
 
 
 
 

Instalacje przesuwne

Instalacje przesuwne to systemy regałów montowane na przenośnych konstrukcjach spodnich. Możliwość kompaktowego składowania gwarantuje maksymalne wykorzystanie przestrzeni oraz zwiększenie wydajności magazynu nawet do 100%.

Drogą radiową lub przez naciśnięcie przycisku regały można automatycznie rozsunąć w miejscu, skąd zamierza się zabrać określony towar lub umieścić go tam.

Tego rodzaju system regałów nadaje się w szczególności do przechowywania dużych ilości produktów, przeznaczonych do składowania na bardzo małej przestrzeni.

 
 
 
 
 

Antresole

Antresole oraz instalacje wielopoziomowe firmy OHRA są zawsze dostosowywane do warunków przestrzennych panujących w konkretnym miejscu.

Składowanie i komisjonowanie towarów na kilku poziomach ma tę zaletę, że wykorzystanie posiadanej powierzchni może być zwielokrotnione w układzie pionowym.

Antresole magazynowe firmy OHRA cechuje wysoka nośność oraz elastyczność, przez co odpowiednio do zaleceń klientów mogą być indywidualnie zintegrowane w istniejących halach magazynowych.